2o ΔΙΕΘΝΕΣ ΣΚΑΚΙΣΤΙΚΟ ΤΟΥΡΝΟΥΑ ΠΑΛΑΙΟΧΩΡΑΣ
  ΔΙΟΡΓΑΝΩΤΕΣ: ΔΗΜΟΣ ΠΕΛΕΚΑΝΟΥ - ΣΚΑΚΙΣΤΙΚΗ ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΧΑΝΙΩΝ 
   
 
ΥΠΟ ΤΗΝ ΑΙΓΙΔΑ ΤΟΥ ΥΠΟΥΡΓΕΙΟΥ ΠΟΛΙΤΙΣΜΟΥ
Α/Α Name  
Title
ELO FIDE
ELO
Nat.
Born
Χώρα Σύλλογος
1
Najer Evgeniy
GM
2663
 
1977
Ρωσία  
2
Κοτρωνιάς Βασίλης
GM
2613
2600
1965
Ελλάδα ΣΟ Καβάλας
3
Kryvoruchko Yuriy
GM
2611
 
1986
Ουκρανία ΣΑΧ
4
Svetushkin Dmitry
GM
2607
 
1980
Μολδαβία  
5
Gelashvili Tamaz
GM
2605
 
1978
Γεωργία ΕΣΚ
6
Μπανίκας Χρήστος
GM
2598
2555
1978
Ελλάδα ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑ
7
Vorobiov Evgeny
GM
2598
 
1976
Ρωσία   
8
David Alberto
GM
2565
 
1970
Λουξεμβούργο  
9
Gupta Abhijeet
GM
2565
 
1989
Ινδία  
10
Turov Maxim
GM
2561
 
1979
Ρωσία  
11
Neverov Valeriy
GM
2561
 
1964
Ουκρανία  
12
Parligras Mircea
GM
2557
 
1980
Ρουμανία  
13
Timoshenko Georgy
GM
2556
 
1966
Ουκρανία  
14
Moradiabadi Elshan
GM
2542
 
1985
Ιράν  
15
Fontaine Robert
GM
2540
 
1980
Γαλλία  
16
Drazic Sinisa
GM
2538
 
1967
Σερβία  
17
Stefanova Antoaneta
GM
2535
 
1979
Βουλγαρία  
18
Kharitonov Alexandr
GM
2534
 
1986
Ρωσία  
19
Rychagov Andrei
GM
2534
 
1979
Ρωσία   
20
Tukhaev Adam
GM
2534
 
1988
Ουκρανία  
21
Glek Igor
GM
2528
 
1961
Γερμανία  
22
Antic Dejan
GM
2523
 
1968
Σερβία  
23
Sengupta Deep
IM
2488
 
1988
Ινδία  
24
Viesturs Meijers
GM
2483
    Λεττονία  
25
Lahno Kateryna
GM
2481
 
1989
Ουκρανία  
26
Haznedaroglu Kivanc
IM
2468
 
1981
Τουρκία  
27
Bryan Smith
IM
2467
 
1980
ΗΠΑ  
28
Managadze Nikoloz
IM
2459
 
1969
Γεωργία  
29
Tejas Bakre
GM
2453
 
1981
Ινδία  
30
Romanko Marina
WGM
2447
 
1986
Russia  
31
Dronavalli Harika
WGM/IM
2445
 
1991
Ινδία  
32
Γεωργιάδης Γιάννης
IM
2438
2295
1987
Ελλάδα ΦΥΣΙΟΛΑΤΡΗΣ
33
Σουλεΐδης Γιώργος
ΙΜ
2435
 
1972
Ελλάδα ΚΟΡΩΠΙ
34
Gaponenko Inna
WGM/ΙΜ
2428
    Ουκρανία  
35
Hunt Adam
IM
2428
 
1980
Αγγλία  
36
Venkatesh M.R.
ΙΜ
2426
 
1985
Ινδία  
37
Jayaram Ashwin
IM
2425
 
1990
Ινδία  
38
Konguvel Ponnuswamy
IM
2419
 
1973
Ινδία  
39
Lipka Juraj
IM
2419
 
1975
Σλοβακία  
40
Bellia Fabrizio
IM
2414
 
1963
Ιταλία  
41
Saptarshi Roy
IM
2413
 
1986
Ινδία  
42
Hedman Eric
FM
2401
 
1976
Σουηδία  
43
Lekic Dusan
IM
2394
 
1969
Μαυροβούνιο  
44
Das Arghyadip
IM
2392
 
1985
Ινδία  
45
Turova Irina
WGM
2387
 
1979
Ρωσία  
46
Κανακάρης Γεώργιος
2377
2310
1991
Ελλάδα ΓΑΛΑΞΙΑΣ
47
Vucic Mladen
ΙΜ
2358
    ΗΠΑ  
48
Σανδαλάκης Άγγελος
 
2350
2335
1988
Ελλάδα ΚΟΡΩΠΙ
49
Maryasin Boris
IM
2348
 
1950
Ισραήλ  
50
Hug Marcel
FM
2344
 
1968
Ελβετία  
51
Bensdorp Marlies
WIM
2334
 
1985
Ολλανδία  
52
Μαρκίδης Κωνσταντίνος
 
2334
2285
1979
Ελλάδα ΟΦΣ Καβάλας
53
Prasanna Rao
FM
2334
 
1994
Ινδία  
54
Livner Anders
 
2315
 
1978
Σουηδία  
55
Grover Sahaj
FM
2310
 
1995
Ινδία  
56
Chulivska Vita
WIM
2304
 
1988
Ουκρανία  
57
Vuilleumier Alexandre
IM
2304
 
1982
Ελβετία  
58
Χατζηδάκης Μιχάλης
 
2303
2325
1975
Ελλάδα ΟΑΧ
59
Arun, Karthik R.
 
2291
 
1990
Ινδία  
60
Γκόγκολης Αλέξανδρος
 
2275
2175
1969
Ελλάδα ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ
61
Συμεωνίδης Γιάννης
 
2266
2220
1975
Ελλάδα Τρεις Αστέρες ¨89¨
62
Γεωργίου Κων/νος
 
2263
2205
1981
Ελλάδα ΔΗΚΕΠ Λιοσίων
63
Volker Jakob
 
2257
 
1971
Γερμανία Neckargemuend
64
Σταυριανάκης Γιάννης
 
2240
2015
1989
Ελλάδα ΣΟΗ
65
Ιγνατιάδης Κων/νος
 
2227
2115
1971
Ελλάδα ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ
66
Kilpatrick Callun
 
2226
 
1992
Αγγλία  
67
Kerbrat Julien
 
2218
 
1981
Γαλλία CANNES
68
De Labaca Romuald
 
2212
 
1978
Γαλλία  
69
Παναγιωτόπουλος Αλέξανδρος
 
2200
2050
1987
Ελλάδα  
70
Sorcinelli Francesco
 
2200
 
1961
Ιταλία  
71
Καλαϊτζόγλου Παναγιώτης
 
2199
2125
1976
Ελλάδα ΣΑΧ
72
Arnelind Mikael
 
2193
 
1979
Σουηδία Örgryte SK
73
Στείρη Αλεξάνδρα
 
2163
2100
1984
Ελλάδα ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ
74
Nepali Badrilal
 
2162
 
1964
Νεπάλ  
75
Μαρής Γιάννης
 
2152
2060
1947
Ελλάδα ΟΦΗ
76
Φέστας Γεώργιος
 
2136
1955
1954
Ελλάδα ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ
77
Κατζουράκης Παύλος
 
2134
2075
1978
Ελλάδα ΣΑΧ
78
Κοκόλιας Κων/νος
 
2133
2015
1980
Ελλάδα ΠΑΓΚΡΑΤΙ
79
Kudriashova Irina
 
2132
 
1980
Ρωσία  
80
Μπαλάσκας Παναγιώτης
 
2129
1960
  Ελλάδα  
81
Karma Pandya
 
2128
 
1996
Ινδία  
82
Ζουρνατσίδης Ευγένιος
 
2128
2035
1981
Ελλάδα Ασπρόπυργος
83
Mariagrazia de Rosa
 
2124
 
1988
Ιταλία  
84
Μυλωνάκης Γιώργος
 
2118
2095
1982
Ελλάδα ΟΑΧ
85
Canneva Florian
 
2114
 
1983
Γαλλία CANNES
86
Tsifanskaya Ludmila
WIM
2113
 
1949
Ισραήλ  
87
Μάκκα Ευανθία
 
2112
2010
1986
Ελλάδα ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΣ
88
Marino Olivier
 
2107
 
1982
Γαλλία CANNES
89
Shresta Bilam Lal
 
2106
 
1964
Νεπάλ  
90
Vrublevskaya Olga
WIM
2100
 
1979
Ρωσία  
91
Ορνιθόπουλος Νίκος
 
2089
1935
1938
Ελλάδα ΦΥΣΙΟΛΑΤΡΗΣ
92
Παπαδημητρίου Νάσος
 
2081
1915
1993
Ελλάδα ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑ
93
Τζουγανάκης Παντελεήμων
 
2041
1895
1996
Ελλάδα ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ
94
Cannone Antoine
 
2038
 
1954
Γαλλία DEAUVILLE
95
Κακκανάς Ευάγγελος
 
2021
1880
1970
Ελλάδα ΑΜΦΙΣΣΑΣ
96
Φραγκιαδάκης Μανόλης
 
2020
1825
1975
Ελλάδα ΟΦΗ
97
Λιάσκος Λεωνίδας
 
2007
1850
1993
Ελλάδα ΑΙΓΑΛΕΩ
98
Μιχελάκος Παναγιώτης
 
2005
1780
1996
Ελλάδα ΝΙΚΑΙΑ
99
Candura Stefano
 
1999
 
1961
Ιταλία  
100
Παππέλης Δημήτριος
 
1997
1885
1994
Ελλάδα ΦΟΝΗ
101
Καζάκος Εμμανουήλ
 
1981
1745
1995
Ελλάδα ΚΥΔΩΝ
102
Δελής Γιώργος
 
1975
1790
1976
Ελλάδα ΚΗΦΙΣΙΑ
103
Demre Kerigan
 
1969
 
1993
Τουρκία  
104
Hunt Daniel
 
1965
 
1995
Αγγλία  
105
Σερντεδάκις Αθανάσιος
 
1960
1620
1993
Ελλάδα ΣΑΧ
106
Andrenelli Andriano
 
1961
 
1957
Ιταλία  
107
Σεκαδάκης Δημήτρης
 
1952
1690
1991
Ελλάδα ΚΥΔΩΝ
108
Sirletti Sonia
 
1942
 
1971
Ιταλία  
109
Τσοκόπουλος Δαίδαλος-Γεώργιος
 
1940
1750
1993
Ελλάδα ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ
110
Παπαδογιάννης Σεβαστιανός
 
1937
1665
1994
Ελλάδα ΣΑΧ
111
Μπαλόκας Δημήτριος
 
1922
1860
1992
Ελλάδα ΣΟΗ
112
Μπαχάρ Μωσσέ Ιακώβ
 
1917
1925
1955
Ελλάδα Νέοι Ηροδότου
113
Κοσμαδάκης Δημήτρης
 
1912
1775
1984
Ελλάδα ΕΓΟΗ
114
Κουτράκης Σταμάτης
 
1912
1660
1984
Ελλάδα "ΦΟΙΝΙΞ" Πειραιά
115
Μπαρμπαγιάννης Παναγιώτης
 
1901
1735
1993
Ελλάδα ΝΙΚΑΙΑ
116
Παπαδόπουλος Παναγιώτης
 
1899
1780
1996
Ελλάδα ΓΑΛΑΞΙΑΣ
117
Karaoulanis Dimitrios
 
1898
1730
1991
Ελλάδα ΖΗΝΩΝ
118
Λιοδάκης Κων/νος
 
1894
1645
1996
Ελλάδα ΣΑΧ
119
Σανδαλάκης Νίκος
 
1892
1670
1995
Ελλάδα ΚΥΔΩΝ
120
Χριστοδουλάκη Αντωνία
 
1885
1585
1993
Ελλάδα ΣΑΧ
121
Παπαμιχαήλ Γιώργος
 
1884
 
1968
Ελλάδα ΝΕΑ ΕΡΥΘΡΑΙΑ
122
Μπαλωμενάκης Χαράλαμπος
 
1876
1520
1994
Ελλάδα ΚΥΔΩΝ
123
Φραγκάκη Μαρία
 
1852
1670
1993
Ελλάδα ΚΥΔΩΝ
124
Ιατρός Αριστείδης
 
1849
1535
1969
Ελλάδα ΕΕΣΚορυδαλλού
125
Ζέππος Παναγιώτης
 
1848
1585
1996
Ελλάδα ΣΟΗ
126
Καλογερής Ιωάννης
 
1843
1545
1998
Ελλάδα ΚΥΔΩΝ
127
Γκούλιος Κων/νος
 
1837
1510
1987
Ελλάδα ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑ
128
Αγγελάκη Φιλία
 
1814
1310
1991
Ελλάδα ΦΥΣΙΟΛΑΤΡΗΣ
129
Schlee Ulrich
 
1812
 
1968
Γερμανία  
130
Υφαντής Ηλίας
 
1808
1565
1971
Ελλάδα ITEA
131
Γιαννοπούλου Καλλιόπη
 
1805
1520
1989
Ελλάδα ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΣ
132
Καραπιπέρης Αλέξανδρος
 
1803
1490
1994
Ελλάδα Ν.Ε.Π.
133
Yeten Huseyin
 
1796
    Κύπρος  
134
Χαλδαιάκης Βασίλειος
 
1795
1555
1969
Ελλάδα ΕΕΣΚορυδαλλού
135
Ναούμ Σπύρος
 
1792
1400
1997
Ελλάδα ΣΑΧ
136
Δρακάκης Γιώργος
 
1784
1610
1996
Ελλάδα ΚΟΡΩΠΙ
137
Τσαρουχά Μαριάνθη
 
1763
1545
1994
Ελλάδα ΣΑΧ
138
Καρλής Νίκος
 
1762
1470
1968
Ελλάδα ΝΕΑ ΕΡΥΘΡΑΙΑ
139
Γεωργαντάς Αντώνης
 
1750
1480
1993
Ελλάδα ΓΑΖΙ
140
Πετούσης Κων/νος
 
1748
1485
1969
Ελλάδα ΝΕΑ ΕΡΥΘΡΑΙΑ
141
Πατρινός Ηλίας
 
1746
 
1962
Ελλάδα ΘΩΜΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΥ
142
Σκαράκη Αντιγόνη
 
1744
1390
1994
Ελλάδα ΣΑΧ
143
Κολομβάκης Στέλιος
 
1738
1475
1994
Ελλάδα ΟΑΑΗ
144
Κομνηνός Χαράλαμπος
 
1716
1265
1995
Ελλάδα ΚΥΔΩΝ
145
Μαρκάκη Σοφία
 
1709
1325
1997
Ελλάδα ΑΣΕ ΟΤΕ
146
Δεμερίδης Νίκος
 
1702
    Ελλάδα  
147
Λινός Ευστάθιος
 
1680
1135
1993
Ελλάδα ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ
148
Λίτσας Παναγιώτης
 
1636
1380
1996
Ελλάδα ΕΛΕΥΣΙΝΑ
149
Τσίρος Δημήτριος
 
1631
1200
1996
Ελλάδα ΑΕΚ
150
Ψαρομήλιγκος Κων/νος
 
1627
1340
1995
Ελλάδα ΦΥΣΙΟΛΑΤΡΗΣ
151
Paragliola Gennaro
 
1619
 
1943
Ιταλία  
152
Τσίρος Φραγκίσκος Βλάσιος
 
1507
1215
1999
Ελλάδα ΑΕΚ
153
Φέστας Αριστοτέλης
 
1447
1170
1998
Ελλάδα ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ
154
Καρατζάνος Κων/νος
 
1425
1080
1972
Ελλάδα ΘΩΜΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΥ
155
Foucherot Abraham
   
2100
  Γαλλία CANNES
156
Λυράκης Σταύρος
   
1780
  Ελλάδα  
157 Θεοδωρόπουλος Νίκος
   
1560
1975
Ελλάδα ΛΕΙΒΑΔΙΑ
158
Κοντόπουλος Γεώργιος
   
1465
1960
Ελλάδα Καστοριά
159
Αγναντής Δημήτρης
   
1460
1969
Ελλάδα ΑΣΕ ΟΤΕ
160
Ραχμανίδης Πέτρος
   
1365
1997
Ελλάδα ΧΑΛΑΝΔΡΙ
161
Κωνσταντινομανολάκης Σταύρος
   
1330
1982
Ελλάδα ΟΦΗ 2000
162
Σπύρου Γεράσιμος
   
1325
1987
Ελλάδα ΟΑΑΗ
163
Θεοδωράκης Μιχάλης
   
1320
  Ελλάδα  
164
Αγναντής Αλέξανδρος
   
1305
1997
Ελλάδα ΣΑΧ
165
Σερντεδάκις Γιώργος
   
1280
Ελλάδα ΣΚΟΡ
166
Παπαμιχελάκης Παναγιώτης
   
1265
1997
Ελλάδα ΚΥΔΩΝ
167
Γαλανάκης Μιχάλης
   
1255
1991
Ελλάδα ΟΦΣΧ
168
Αγναντή Δανάη
   
1230
1995
Ελλάδα ΑΣΕ ΟΤΕ
169
Παπαδογιάννης Φώτης
   
1145
1993
Ελλάδα ΣΑΧ
170
Τηνιακός Γιάννης
   
1135
1999
Ελλάδα ΚΥΔΩΝ
171
Κοντάκη Μαρία
   
1110
1959
Ελλάδα Νέοι Ηροδότου
172
Μαθιουδάκης Νίκος
   
1110
1995
Ελλάδα ΟΦΣΧ
173
Τσικαλάκης Χρήστος
   
1110
1996
Ελλάδα ΟΑΧ
174
Καλογριδάκης Γεώργιος
   
1085
1996
Ελλάδα ΝΕΑ ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑ
175
Σηφαλάκης Γιώργος
   
1065
1997
Ελλάδα ΑΣΕ ΟΤΕ
176
Γιαννουλάκης Λάμπρος
   
1055
2001
Ελλάδα Σ.Ο ΣΥΚΕΩΝ
177
Καλογριδάκης Θεόδωρος
   
1010
2000
Ελλάδα ΝΕΑ ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑ
178
Ονταμπασίδης Άρης
   
1010
2000
Ελλάδα ΚΥΔΩΝ
179
Παπαδόπουλος Χαράλαμπος
   
1010
2001
Ελλάδα Σ.Ο. ΣΥΚΕΩΝ
180
Θωμάκης Νίκος
   
1005
1999
Ελλάδα ΟΑΧ
181
Βουλγαράκη Δέσποινα
   
1005
1998
Ελλάδα ΑΣΕ ΟΤΕ
182
Βρανά Ειρήνη
   
1010
1999
Ελλάδα ΟΑΧ
183
Μπάρδης Χαρίλαος-Παναγιώτης
   
1005
2002
Ελλάδα ΔΗΚΕΠ Λιοσίων
184
Μπεχτσούδης Χρήστος
   
1005
1998
Ελλάδα ΣΑΧ
185
Δασκαλάκης Γιώργος
   
1005
1997
Ελλάδα ΟΑΧ
186
Δρουδάκης Μιχάλης
   
1005
2001
Ελλάδα ΣΚΟΡ
187
Φιλοξένη Δανάη
   
1005
2000
Ελλάδα ΚΥΔΩΝ
188
Φυντριλάκης Σταύρος
   
1005
  Ελλάδα ΣΑΧ
189
Καλυκάκης Στράτος
   
1005
1996
Ελλάδα ΟΑΧ
190
Καλυκάκης Νίκος
   
1005
2000
Ελλάδα ΟΑΧ
191
Καλογεράκης Γιώργος
   
1005
1999
Ελλάδα ΣΑΧ
192
Καστρινάκη Μαίρη
   
1005
1999
Ελλάδα ΣΑΧ
193
Κωνστανταράκης Ανδρέας
   
1005
2002
Ελλάδα ΟΑΧ
194
Κωνστανταράκης Αντώνης
   
1005
2001
Ελλάδα ΟΑΧ
195
Κουμαντάκη Εύα
   
1005
1998
Ελλάδα ΡΙΘΥΜΝΑ
196
Κουτουλάκης Γιώργος
   
1005
1998
Ελλάδα ΟΑΧ
197
Μανιουδάκη Ευαγγελία
   
1005
1996
Ελλάδα ΟΦΣΧ
198
Ονταμπασίδης Μανόλης
   
1005
2001
Ελλάδα ΟΦΣΧ
199
Παπαμιχελάκης Αντώνης
   
1005
  Ελλάδα ΚΥΔΩΝ
200
Πετράκης Στέλιος
   
1005
2001
Ελλάδα ΣΑΧ
201
Ψαράκης Γιώργος
   
1005
1997
Ελλάδα ΣΑΧ
202
Τσίρος Νίκος
   
1005
  Ελλάδα  
203
Βιδαλάκης Νεκτάριος
   
1005
1999
Ελλάδα ΟΑΧ
204
Βοζινάκη Ανθή
   
1005
2001
Ελλάδα ΣΑΧ
205
Ζαφειρίου Κωνσταντίνος
   
1005
1998
Ελλάδα ΟΑΧ
206
Αλεξίου Αλέξανδρος
   
1005
1994
Ελλάδα Σύλλ. Ιωαννίτων
207
Φουρναράκη Χρυσούλα
   
1005
1999
Ελλάδα ΣΑΧ
208
Φουρναράκης Λευτέρης
   
1005
1996
Ελλάδα ΣΑΧ
209
Χατζηδάκη Δημοκρατία
   
1005
1996
Ελλάδα ΣΚΟΡ
210
Χατζηδάκης Νίκος
   
1005
1994
Ελλάδα ΑΣΕ ΟΤΕ
211
Κουκουράκης Μιχάλης
   
1005
1993
Ελλάδα ΣΑΧ
212
Κουμής Φίλιππας
   
1005
  Ελλάδα  
213
Μαρκάκη Μαρία
   
1000
1993
Ελλάδα ΣΚΟΡ
214
Μαυράκης Γιώργος
   
1005
1999
Ελλάδα ΣΑΧ
215
Ζαφειρίου Μαργαρίτα
   
1005
1996
Ελλάδα ΟΑΧ
216
Αρχολέων Κων/νος
   
1005
1979
Ελλάδα ΣΑΧ
217
Di Marco Salvatore Marco
     
1965
Ιταλία  
218
Gaponenko Violeta
     
1999
Ουκρανία  
219
Κασσελάκης Προκόπης
           
220
Reich Markus
     
1970
Γερμανία  
221
Σαριδάκης Γιάννης
          ΠΑΛΑΙΟΧΩΡΑ
222
Σαρτζετάκης Αντώνης
          ΠΑΛΑΙΟΧΩΡΑ
223
Schneider Reinhard
        Γερμανία  
224
Schneider Hanne
     
1978
Γερμανία  
225
Σεργεντάντης Νίκος
          ΠΑΛΑΙΟΧΩΡΑ
226
Βλησίδης Στέλιος
          ΠΑΛΑΙΟΧΩΡΑ
227
Γεωργίου Ανδρέας
     
1959
Κύπρος  
228