5th Paleochora International Chess Tournament 2012
The Winners
1 Rychagov Andrey RUS 7,5
2 Ganguly Surya Shekhar IND 7,5
3 Kuljasevic Davorin CRO 7
Ο Αντιπεριφερειάρχης Κρήτης κ. Βουλγαράκης Αποστόλης με τους νικητές της γενικής κατάταξης
Category Prizes
Women
Veterans S60
1
Stefanova Antoaneta BUL 7
1
Valenti Gusepe ITA 6
2
Girya Olga RUS 6,5
2
Faibisovich Vadim RUS 5,5
3
Videnova Iva BUL 6
3
Hajenius Willem BEL 5
Ο Δήμαρχος Καντάνου Σελίνου κ. Δερμιτζάκης Γιώργος με τις νικήτριες της γενικής κατάταξης
Ο Αντιδήμαρχος Καντάνου Σελίνου Κουκουβιτάκης Βασίλης με τους νικητές στην κατηγορία βετεράνων
Boys U18
Girls U18
1
Swiercz Dariusz POL 6,5
1
Skaraki Antigoni GRE 5
2
Navalgund Niranjan IND 5,5
2
Tsarouha Marianthi GRE 4
3
Naoum Spyridon GRE 5,5
3
Petraki Evagelia GRE 3
Η Αρμόδια Παιδείας & Αθλητισμού της Αντιπεριφέρειας Χανίων κ.  Ζομπανάκη Κατερίνα με τουν νικητές στην κατηγορία κάτω των 18 ετών
Ο Πρόεδρος της  Κοινωφελούς επιχείρησης Δήμου Καντάνου Σελίνου κ. Σαρτζετάκης Μιχάλης με τις νικήτριες στην κατηγορία κάτω των 18 ετών
Boys U16
Girls U16
1
Koutoukidis Panagiotis GRE 6
1
Papathanasiou Elisavet GRE 6
2
Tzouganakis Pantelis GRE 5,5
2
Vasilenko Ekaterina UKR 4
3
Papasimakopoulos Alexandros GRE 5,5
3
Kotsoglou Evagelia GRE 3

Ο Αντιδήμαρχος Κανδάνου Σελίνου κ. Πυροβολάκης Ευτύχης με τους νικητές στην κατηγορία κάτω των 16 ετών

Ο Εκπρόσωπος της Υδροαιολικής Α.Ε. κ. Κοντουδάκης Μανόλης με τις νικήτριες στην κατηγορία κάτω των 16 ετών
Boys U14
Girls U14
1
Minko Vladimir UKR 5,5
1
Shnayder Violetta UKR 4,5
2
Gouloutis Nikos GRE 5,5
2
Ponomarchuk Anastasia RUS 4
3
Papadopoulos Giorgos GRE 5,5
3
Fournaraki Hrisoula GRE 3

Η εκπρόσωπος του εμπορικού συλλόγου κα Μαράκη Νταγκουνάκη Κική με τους νικητές κάτω των 14 ετών

Ο Εκπρόσωπος της Τράπεζας Χανίων κ. Μυλωνογιάννης Κων/νος με τις νικήτριες κάτω των 14 ετών

Boys U12
Girls U12
1
Theodorou Nikolas GRE 5,5
1
Vozinaki Anthi Maria GRE 4
2
Ioannidis Evgenios GRE 5
2
Koutsidi Amalia GRE 3,5
3
Haug Johannes NOR 5
3
Daskalaki Sofia GRE 3,5
Ο έφορος Αγώνων της ΣΑΧ κ. Πετράκης Σήφης με τους νικητές κάτω των 12 ετών
Ο προπονητής της ΣΑΧ κ. Τσαρουχάς Κώστας με τις νικήτριες κάτω των 12 ετών
Local Players
Clubs
1
Fournaraki Hrisoula GRE 3
1
ΑΟ "Τρεις Αστέρες '89" GRE 20,5
2
Fournarakis Lefteris GRE 3
2
Σ.Α.Χ. GRE 19,5
3
     
3
"Φυσιολάτρης" Νίκαιας GRE 19,5
Ο Πρόεδρος του συλλόγου ενοικιαζομένων δωματίων Παλαιόχωρας κ. Χρυσοβαλάντης Σταθάκης  με τους τοπικούς νικητές
Ο Αντιπρόεδρος της ΣΑΧ κ. Ναούμ Γιώργος με την νικήτρια ομάδα