8th International chess tournament of Paleochora






Το Δ.Σ. απονέμει τιμητική πλακέτα στον Δήμαρχο Καντάνου Σελίνου κ. Περράκη Αντώνη
για την συμβολή του στην ανάπτυξη και διάδοση του σκακιού.


Ο Δήμαρχος Καντάνου Σελίνου κ. Περράκης Αντώνης τιμάει τους νικητές των αγώνων

 

WINΝERS

1ος

GM

Borovikov Vladislav

UKR

2562

7.5

51.5

2ος

GM

Kharitonov Alexandr

RUS

2536

7.0

55.0

3ος

GM

Kovchan Alexander

UKR

2591

7.0

54.5

4ος

GM

Zakhartsov Viacheslav V.

RUS

2548

7.0

53.5

5ος

IM

Firat Burak

TUR

2467

7.0

53.5

6ος

GM

Delchev Aleksander

BUL

2606

7.0

52.0

7ος

GM

David Alberto

ITA

2575

7.0

51.5

8ος

GM

Stopa Jacek

POL

2541

7.0

49.5

9ος

GM

Gareyev Timur

USA

2579

7.0

49.5

 

Νικητές ειδικών κατηγοριών
Special Category Prizes
Women

Djingarova Emilia

BUL

6

Iozefina Paulet

NED

6

Tatiana Fatianova

RUS

6


Η Πρόεδρος της Κοινωφελούς επιχείρησης κ. Νίνα Περράκη με τις νικήτριες των αγώνων

 

 Veterans (>60)

1ος

Leonid Gavrish

RUS

5,5


Ο Πρώην Δήμαρχος Καντάνου Σελίνου κ. Ζουριδάκης Γιώργος με τον νικητή της κατηγορίας
       

Ειδική βράβευση έγινε για παίκτες οι οποίοι τιμούν την Παλαιόχωρα συμμετέχοντας ανελλειπώς στη διοργάνωση!
 

 

Boys under 18

1ος

Tycho Dijkhuis

NED

6,5

2ος

Vladimir Zakharstov

UKR

6,5

3ος

Ioannis Stathopoulos

GRE

6,5


Ο εκπρόσωπος του ΟΤΕ κ. Μήτσιος Ιωάννης με τους νικητές της κατηγορίας
       

 

Girls under 18

Stavroula Tsolakidou

GRE

5,5

Sofia Markaki

GRE

4,5

Irini Liapi-Zenebisi

GRE

4

 
Το Δ.Σ. της ΣΑΧ και ο εκπρόσωπος του ΟΤΕ κ. Μήτσιος Ιωάννης απονέμουν τιμητική πλακέτα στην Τσολακίδου Σταυρούλα για τον Παγκόσμιο τίτλο που κατέκτησε!

 

Boys under 16

1ος

Nikolas Theodorou

GRE

6

2ος

Luca Cafaro

ITA

5,5

3ος

Giorgos Kadianis

GRE

5,5

 

 

Girls under 16

 

 

Evangelia Petraki

RUS

4,5

Athanasia Hrysogelou

GRE

4

Magda Louka

GRE

4

 

Boys under 14

 

 

1ος

Nikos Georgakopoulos

GRE

5,5

2ος

Dimitris Pissadakis

GRE

5

3ος

Konstantinos Chompitakis

GRE

5

 

Girls under 14

 

 

Vozinaki Anthi-Maria

GRE

4,5

Sofia Daskalaki

GRE

4

Kseniya Badrakova

RUS

4

 

Boys under 12

 

 

1ος

Christos Krallis

GRE

5

2ος

Dimitrios Katopodis

GRE

4,5

3ος

Damianou Ioannis

CYP

4,5

Girls under 12

Antonia Kouta GRE 4,5

Evaggelia Karavitaki GRE 4

Hrisi Koukouraki GRE 4

 

Local Players

 

 

1ος

Vlisidis Stavros

GRE

3

2ος

Georgiakakis Nikolaos

GRE

2

3ος

Falelaki Ifigenia

GRE

0.5

 

 

Top Team (4 players)

 

 

 

Chania Chess Academy

22

 

 

Paleochora Team Blitz 2015

Τελική Κατάταξη μετά από 7 Γύρους
Κατ. Ομάδα Παρτίδες   + ΚΙ1
1 Chess Titans 7 7 14
2 You Know Nothing, John Statho. 7 6 12
3 Easy Game, Easy Life 7 5 10
4 Τα Χαϊνια 7 5 10
5 Θα Πάρουμε τη Μεσαία 7 4 9
6 Τον Καλογερή στην Πόρτα Όσο Θέλεις Βάρα 7 4 9
7 Blindfold Chess 7 4 9
8 Fake Taxi Drivers 7 4 9
9 Η Μέρκελ κι οι Τρεις Βαρουφάκηδες 7 4 9
10 Extras 7 3 9
11 Τρεις κι ο Μπούφος 7 4 9
12 Dutch Masters 7 4 8
13 Dream Team 7 4 8
14 Η Lady κι οι Αλήτες 7 4 8
15 Μπάμπης 7 3 7
16 Θα σας Ιππεύσουμε Live στο ΟΑΚΑ 7 3 7
17 Still Moving L 7 2 7
18 Δεν Έχουμε Όνομα 7 3 7
19 Cyprus Power 7 2 7
20 Ρακιστές 7 2 7
21 Άει Σκάκι Θύται 7 3 6
22 Οι Άσχετες 7 2 6
23 Το Καρέ της Ντάμας 7 2 6
24 The Greek Killers 7 3 6
25 Μας Κόλλησε και μια Πρωτευουσιάνα 7 3 6
26 Old Capablanca 7 3 6
27 MATeam 7 2 6
28 Οι Βασίλισσες του Σκακιού 7 2 5
29 Ο Γιάννης και τα Κορίτσια του 7 2 5
30 Οι Μαζέτες 7 1 5
31 OMG και Τρία LOL 7 2 4
32 Grand Grand Metr 7 1 4
33 The Killers of Chess 7 2 4
34 Άσε το Θείο και Πιάσε το Σκάκι 5 1 3
35 Chess Masters 7 1 3
36 Ματ-άκηδες 7 1 2

  1.   Chess Titans

Σκ.

 

Όνομα

Δελο

Ομ.

1

GM

David Alberto

2584

ITA

2

 

Theodorou Nikolas

2338

GRE

3

 

Papadopoulos Argiris

2115

GRE

4

 

Sandalakis Agelos

2363

GRE

 

2.   You Know Nothing, John Statho.

Σκ.

 

Όνομα

Δελο

Ομ.

1

  Papadimitriou Athanasios 2259

GRE

2

 

Rigopoulos Tsigos Alexandros 2222

GRE

3   Tzouganakis Pantelis 2217 GRE

4

 

Pappelis Dimitrios 2070

GRE

5

 

Dimitriadis Panagiotis 1451

GRE

 

  1. Easy Game, Easy Life

Σκ.

 

Όνομα

Δελο

Ομ.

1

 

Kourkoulos-Arditis Stamatis

2234

GRE

2

 

Gouloutis Nikolaos

2160

GRE

3

 

Naoum Spyridon

2199

GRE

4

 

Avgoustis Panagiotis

1637

GRE