12th International Chess Tournament of Paleochora

Ο Ρώσος GM Kobalia Mikhail νικητής του τουρνουά! Η WGM Worek Joanna από την Τσεχία Πρωταθλήτρια στις Γυναίκες!
Ο Χρήστος Μπανίκας και η Ευαγγελία Μαστρακούλη Πρωταθλητές Ελλάδος Ανδρών – Γυναικών!
Νόρμα GM o Θεοδώρου Νικόλας!
Νόρμα ΙΜ ο Barrish Daniel!


Ο τ. Πρόεδρος της ΣΑΧ ΣΑΜΑΡΙΑ κ Παπαδημητράκης Γιάννης και ο Δήμαρχος Καντάνου Σελίνου κ. Περράκης Αντώνης με τους νικητές της διοργάνωσης. Alejandro Ramirez, Kobalia Mikhail και Χρήστο Μπανίκα

 

WINΝERS

1ος

GM

Kobalia Mikhail

RUS

2608

7,0

53,5

2ος

GM

Banikas Hristos

GRE

2601

7,0

52,5

3ος

GM

Ramirez Alejandro

USA

2585

6,5

54,0

4ος

IM

Theodorou Nikolas

GRE

2543

6,5

53,0

5ος

IM

Nikolov Momchil

BUL

2559

6,5

51,5

6ος

GM

Delchev Aleksander

BUL

2571

6,5

51,0

7ος

GM

Steinberg Nitzan

ISR

2535

6,5

51,0

8ος

GM

Svetushkin Dmitry

MDA

2528

6,5

49,0

9ος GM

Hracek Zbynek

CZE

2574

6,5

49,0

10ος GM

Mozharov Mikhail

RUS

2561

6,5

49,0

11ος IM

Sadhwani Raunak

IND

2477

6,5

47,5

12ος
GM

Chandra Akshat

USA

2522

6,5

47,0

 

Νικητές ειδικών κατηγοριών
Special Category Prizes



Women

1η WGM Worek Joanna CZE 5,5

2η Paramzina Anastasya RUS 5

3η Granovskaya Ekaterina RUS 5


Ο κ. Παπαδημητράκης Γιάννης και η υπεύθυνη Δια βίου Μάθησης Αθλητισμού & Πολιτισμού της Αντιπεριφέρειας Χανίων κ. Ζομπανάκη Κατερίνα με τις νικήτριες του τουρνουά.
Granovskaya Ekaterina και Worek Joanna

ΑΝΟΙΚΤΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΕΛΛΑΔΟΣ
1ος GM Μπανίκας Χρήστος 2601 2575 7 52,5 Σκακ. Επικ. Ηρακλείου Αττικής
2ος ΙΜ Θεοδώρου Νικόλας 2543 2503 6,5 53 Σκακιστική Ακαδημία Χανίων
3ος Μήτσης Γεώργιος 2399 2358 6 45 ΟΑΑΗ
4ος Κοτρώτσος Βασίλειος 2259 2147 6 44 Σ.Ο. Χαλανδρίου
5ος Γρηγοριάδης Μιχαήλ 2155 2129 6 44 Ακαδημία Ν. Ψυχικού
 


Ο κ. Παπαδημητράκης Γιάννης, ο Δήμαρχος Καντάνου Σελίνου κ. Περράκης Αντώνης με τους πρωταθλητές Ελλάδος Μπανίκα Χρήστο, Θεοδώρου Νικόλα και Μήτση Γεώργιο.

ΑΝΟΙΚΤΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΕΛΛΑΔΟΣ ΓΥΝΑΙΚΩΝ
Μαστρακούλη Ευαγγελία 1788 1678 4,5 44 Σ.Α. ΣΥΚΕΩΝ - ΝΕΑΠΟΛΗΣ
WFM Γράψα Γεωργία 2038 1941 4 40,5 Α.Μ.Ο. ¨ΓΑΛΑΞΙΑΣ¨
Μάκκα Ευανθία 2058 2007 4 37,5 Γ.Σ. ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΣ
Βοζινάκη Ανθή Μαρία 2094 1994 4 32,5 Σκακιστική Ακαδημία Χανίων
2ος ΟΜΙΛΟΣ ΝΙΚΗΤΕΣ
1st Kaisaris Dimitrios 1627 8
2nd Chompitakis Konstantinos 1685 7,5
3rd Bairamian Artur 1535 7

Ο GM Alesandro Ramirez δεξιά και ο κ. Παπαδημητράκης Γιάννης αριστερά με τους νικητές του 2ου Ομίλου Μπαϊραμιάν Αρτούρ, Χομπιτάκης Κώστας και Καίσαρης Δημήτρης
2ος ΟΜΙΛΟΣ ΝΙΚΗΤΡΙΕΣ
1st Μαρκάτου Μαρία Ελένη 1703 6
2nd Δέλλα Μαρία Ελένη 1432 6
3rd Degtyarova Mariya 1164 5,5

Η κ. Ζομπανάκη Κατερίνα και ο κ. Παπαδημητράκης Γιάννης με τις νικήτριες του 2ου Ομίλου Degryarova Mariya, Δέλλα Μαρία Ελένη και Μαρκάτου Μαριλένα

 Veterans (>60)

1st Gavrish Leonid RUS 4,5

2nd Wolf Ulrich GER 3,5

3rd Stavropoulos Petros GRE 3,5


Rating Under 2300

1st Kotrotsos Vasilios GRE 6

2nd Grigoriadis Mikhail GRE 6

3rd Neustroev Victor RUS 6

Ο Πατήρ Νικόλαος με τους νικητές με ΕΛΟ κάτω των 2300 Neustroev Victor και Κοτρώτσος Βασίλειος


Rating under 2100

1st Georgakopoulos Nikos GRE 5

2nd Apostolakakis Konstantinos GRE 5

3rd Tsesler Yakau BLR 5


Ο κ. Παπαδημητράκης Γιάννης με την Πρόεδρο της Κοινωφελούς Επιχείρησης κ. Περράκη Νίνα και τους νικητές κάτω των 2100 ΕΛΟ Γεωργακόπουλο Νίκο και Αποστολακάκη Κων/νο

Under 1900 ELO

1st Bozanis Dimitrios GRE 5

2nd Granovskaya Ekaterina RUS 5

3rd Mastrakouli Evangelia GRE 4,5

Ο Αντιδήμαρχος Καντάνου Σελίνου κ. Μπικάκης Μιχάλης με τους νικητές της κατηγορίας κάτω των 1900 ΕΛΟ Μποζάνης Δημήτρης, Granovskaya Ekaterina και Μαστρακούλη Ευαγγελία

under 1400 ELO

1st Antonioudakis Giorgos GRE 6

2nd Karagiorgos Nikolaos GRE 6

3rd Aleiferis Ioannis GRE 5.5


Ο νικητής της κατηγορίας Αντωνιουδάκης Γιώργος με τον Σπύρο Ναούμ και τον Γιάννη Παπαδημητράκη

under 1200 ELO

1st Giannakouras Angelos GRE 6

2nd Sarafis Rafael GRE 5,5

3rd Degtyareva Maria RUS 5,5


Ο Νικόλας Θεοδώρου με τους νικητές κάτω των 1200 ΕΛΟ. Degtyarov, Sarafis Rafael, Giannakouras Angelos

Ο Νικόλας Θεοδώρου αριστερά με την απόδοσή του κατέκτησε την 1η νόρμα GΜ και ο Daniel Barish δεξιά κατέκτησε την νόρμα του ΙΜ!

Top Team (4 players)

Chania Chess Academy

 

Paleochora Team Blitz 2019

Paleochora Team Blitz 2019 
Τελική Κατάταξη μετά από 7 Γύρους
Κατ. Ομάδα Παρτ   +  =   - ΚΙ1 ΚΙ2 ΚΙ3
1

Surfers

7

5

2

0

12

21,5

2

2

BARG!

7

6

0

1

12

21,5

0

3

Λευτεριά στο γιο του Δαιδαλου

7

5

1

1

11

20,5

0

4

O δράκουλας των Καρπαθίων

7

4

2

1

10

18,5

0

5

Παλαιόχωμα

7

4

1

2

9

17,0

0

6

Φάτε τον...πύργο μας

7

4

1

2

9

15,5

0

7

Οι Μαύρες χήρες του Μπάργκ

7

4

0

3

8

16,0

0

8

Με τους

7

4

0

3

8

15,0

0

9

Chess Divers

7

3

2

2

8

15,0

0

10

The Swingers

7

3

2

2

8

13,5

0

11

The Mythos Men

7

3

1

3

7

17,0

0

12

Οι τι-μωροί!

7

3

1

3

7

16,0

0

13

Moscow

7

3

1

3

7

12,5

2

14

Μαζετρ

7

3

1

3

7

12,5

0

15

Καφενειο

7

2

2

3

6

14,0

0

16

Ντοματοκεφτέδες

7

2

2

3

6

14,0

0

17

Winners

7

3

0

4

6

13,5

0

18

O.M.G.

7

2

2

3

6

12,0

0

19

Botvinnik Chess School - 1

7

2

1

4

5

12,5

0

20

Botvinnik Chess School - 2

7

2

1

4

5

11,5

0

21

Μινώταυρος

7

2

1

4

5

11,0

0

22

Ήρθαμε να σας αλλάξουμε τις λάμπες

7

2

0

5

4

8,0

0

23

Ήρθαμε για πορτοκαλάδες

7

0

1

6

1

4,0

0

24

Σκορπιός

7

0

1

6

1

3,5

0

 


Οι νικήτριες ομάδες του τουρνουά γρήγορου σκακιού και ο επικεφαλής διαιτητής Θανάσης Σερντεδάκις ποζάρουν με τις αναμνηστικές κούπες του τουρνουά

  1.   Surfers

Σκ.

 

Όνομα

ELO

Ομ.

1

 

Spyropoulos Nikos    

2

  Vlachos Anatole    

3

  Kotrotsos Vasileios    

4

  Rachmanidis Petros    

BARG!

Σκ.

 

Όνομα

ELO

Ομ.

1

  Chandra Aksat    

2

 

Ruiz Castillo Joshua Danil    
3   Barish Daniel    
4   Androutsopoulos Agiotatos Vasilios    
5   Samaridis Konstantinos    

6

 

Mastrakoulis Symeon    

Λευτεριά στο γιο του Δαιδάλου

Σκ.

 

Όνομα

ELO

Ομ.

1

  Κούρκουλος Αρδίτης Σταμάτης    

2

  Γουλούτης Νικόλαος    

3

  Ναούμ Σπύρος    

4

  Μποζάνης Δημήτρης