15th International Chess Tournament of Paleochora

Ο GΜ από τη Λετονία Meshkovs Nikita νικητής του τουρνουά!
Η ΙΜ Irina Bulmaga από την Ρουμανία Πρωταθλήτρια στις Γυναίκες!

Νόρμα IM o Παναγιώτης Χριστοδούλου, ο Χρήστος Αλεξιάδης και ο Khayrullin Denis!

Ο Πρόεδρος της ΣΑΧ ΣΑΜΑΡΙΑ κ Σπυριδάκης Γιάννης o υπεύθυνος Τουριστικής Ανάπτυξης και Πολιτισμού του Δήμου Καντάνου Σελίνου κ. Καλογρίδης Στέλιος και ο Πρόεδρος Διεθνών διοργανώσεων της Παγκόσμιας Ομοσπονδίας κ. Σολάκογλου Οζγκούρ με τους νικητές των αγώνων.
Ανδρέας Κελίρης, Meskhovs Nikita και Ali Marandi

 

WINΝERS

1ος

GM

Meshkovs Nikita

LAT

2535

7,0

53,0

2ος

GM

Ali Marandi Cemil Can

TUR

2561

7,0

51,0

3ος

GM

Kelires Andreas

GRE

2528

7,0

47,0

4ος

IM

Zwardon Vojtech

CZE

2503

7,0

43,0

5ος

GM

Hamitevici Vladimir

MDA

2473

6,5

53,5

6ος

IM

Yilmazyerli Mert

TUR

2520

6,5

52,5

7ος

GM

Stremavicius Titas

LTU

2532

6,5

52,0

8ος

GM

Banikas Hristos

GRE

2598

6,5

49,5

9ος

GM

Basso Pier Luigi

ITA

2561

6,5

48,0

10ος

GM

David Alberto

ITA

2534

6,5

47,5

 

Women Winners

1st

IM

Bulmaga Irina

2394

ROU

6

48½

37½

2nd

IM

Maltsevskaya Aleksandra

2378

POL

6

46

36

3rd

WFM

Szente Varga Fruzsina

2092

HUN

5

39½

31½



Women Winners


Mr. Spyridakis Ioannis and Ms Zompanaki Katerina with the Winners of the tournament.
IM Maltsevskaya Aleksandra, WFM Varga Fruzsina and IM Irina Bulmaga

 


 
Νικητές ειδικών κατηγοριών
Special Category Prizes

Veterans (>60)
A' Group

1st

Alexakis Dimitrios

2070

GRE

36½

2nd

Townsend M Paul

2175

ENG

4

43½

3rd

Hrisanthopoulos Dimitrios

1968

GRE

3

36½

B' Group

1st

Koths Peter

1783

GER

1st S60

48

1st

Krause Marianne

1557

GER

1st S60

5

35

2nd

Krause Helmut

1567

GER

1st S60

4

32

3rd

Schneider Reinhart

1025

GER

3rd S60

3

27



Η κ. Περάκη Νίνα με τους νικητές των δύο ομίλων στην κατηγορία Βετεράνων
από δεξιά Αλεξάκης Δημήτρης Koths Peter, Krause Marianne, Krause Helmut και Schneider Reinhart

Under 16 Boys

1st

Tsarsitalidis Christos

1896

GRE

5

46½

2nd

Vingris Mikelis

1811

LAT

46½

3rd

Spyratos Nikolaos

2268

GRE

40

4th

Adamovics Aleksejs

1869

LAT

38

Under 14 Boys

1st

Georgiadis Anastasios

1701

GRE

5

48

2nd

Kazantzoglou Stefanos

1676

GRE

5

37½

3rd

Hartofylakas Spyros

1863

GRE

40

4th

Katsanis Vasileios Dim

1726

GRE

36½

5th

Stathatos Alexandros

1809

GRE

36

 


Ο κ. Γιώργος Ναούμ με τους νικητές κάτω των 16 και 14 ετών αγοριών

 Winers B' Group

1st

Symeonidis Theofilos

1546

GRE

8

56

2nd

Mavridis Athanasios

1546

GRE

50½

3rd

Kollias Ioannis K.

1737

GRE

7

56½

4th

Kontos Nikolaos

1441

GRE

7

52½

5th

Schlee Ulrich

1701

GER

7

50½

6th

Koutsourakis Ioannis

1686

GRE

7

49½

7th

Allen John P

1666

ENG

7

46

 


Η κ. Νικητάκη Μαρία με τους νικητές του Β' Ομίλου από αριστερά
Allen John P, Μαυρίδης Θάνος, Συμεωνίδης Θεόφιλος, Κόλλιας Ιωάννης, Schlee Ulrich και Κοσμά Μαρία



Women Winners B' Group

1st

Kosma Maria

1467

GRE

2nd

Papadopoulou Marilena

1374

GRE

6

3rd

Balaska Eleni Sofia

1602

GRE

6

4th

Bilczewska Olga

1633

POL

6

5th

Tsampouli Vasiliki

1540

GRE

6

6th

Mplitsa Artemis

1373

GRE

6

 


Ο κ. Σπυριδάκης Γιάννης με τις νικήτριες του 2ου ομίλου, Παπαδοπούλου Μαριλένα και Κοσμά Μαρία
Under 16 Boys & Girls

1st

Mavridis Athanasios

1546

GRE

50½

2nd

Papadopoulos Filippos

1635

GRE

51½

1st G

Kosma Maria

1467

GRE

50½

3rd

Farsaris Michail

1430

GRE

43½

4th

Kavounis Giorgos

1555

GRE

6

51½

2rd G

Mplitsa Artemis

1373

GRE

6

44

3rd G

Kalliora Despoina

1380

GRE

49

Οι νικήτριες κάτω των 16 από αριστερά: Κοσμά Μαρία, Μπλίτσα Άρτεμις και Καλλιώρα Δέσποινα και οι νικητές στα αγόρια ο Φάρσαρης Μιχάλης και Θάνος Μαυρίδης


Under 14 Boys & Girls

1st G

Papadopoulou Marilena

1374

GRE

6

51

1st

Triantafyllakis Dimitrios

1327

GRE

49½

2nd

Mavridis Emmanouil

1424

GRE

46

3rd

Pothos Aris

1546

GRE

44½

4th

Terzakis Georgios

1320

GRE

40

2nd G

Tsapaki Asimenia

1479

GRE

39

3rd  G

Seretaki Myrto

1046

GRE

5

46

4th G

Skaraki Georgia

1376

GRE

5

38


Οι νικητές-τριες κάτω των 14 ετών
Σερετάκη Μυρτώ, Τσαπάκη Ασημένια, Παπαδοπούλου Μαριλένα και Μάνος Μαυρίδης
Under 12 Boys

1st

Makrylakis Iason

1249

GRE

46½

2nd

Schetakis Georgios

1247

GRE

38

3rd

Nikolakopoulos Leonidas Marios

1207

GRE

5

43½

4th

Yfantis Evangelos

1189

GRE

5

36½

Ο κ. Σερετάκης Νίκος με τους νικητές κάτω των 12 ετών από αριστερά:
Μακρυλάκης Ιάσων, Σχετάκης Γιώργος και Νικολακόπουλος Λεωνίδας Μάριος



Under 12 Girls

1st

Platsaki Evgenia Valeria

1440

GRE

5

50

2nd

Psarianou Eleni

1182

GRE

5

43

3rd

Daskalaki Amfitriti Maria

0

GRE

2

32



Ο κ. Ψαριανός Αποστόλης με τις νικήτριες κάτω των 12 ετών
Πλατσάκη Ευγενία, και Ψαριανού Έλενα

 



Under 10 Boys & Girls

1st

Konstantinides Savvas

1467

CYP

46½

2nd

Skouroupathis Kyriakos

1189

CYP

4

39½

3rd

Christodoulakis Michail Em

0

GRE

4

39½

4th

Nteneketzis Paraskevas

1063

GRE

4

36

1st

Tsafaraki Aikaterini

1074

GRE

4

35

2nd

Vingre Maija

0

LAT

4

32½

3rd

Ribreau Anna

1085

FRA

3

34

Ο κ. Σπύρος Ναούμ με τους νικητές-τριες κάτω των 10 ετών από αριστερά:
Χριστοδουλάκης Μιχάλης, Τσαφαράκη Κατερίνα και Ribreau Anna



Blits Tournament


Ο κ. Σπυριδάκης Γιάννης με τη νικήτρια ομάδα του τουρνουά Μπλιτς από αριστερά:
Σπυρόπουλος Νίκος, Πατρελάκης Βαγγέλης, Αλεξιάδης Χρήστος, Ανατόλ Βλάχος και Κουδούνης Βασίλης

Τοπικός Παίκτης

Ο κ Ναούμ Σπύρος βραβεύει τον Νίκο Γεωργιακάκη 1ο τοπικό παίκτη
 
Ο Χρήστος Αλεξιάδης με το Αναμνηστικό έπαθλο που του απονεμήθηκε για την κατάκτηση της νόρμας Διεθνούς Μαιτρ
 
Αναμνηστικό έπαθλο απονεμήθηκε στον Federico Rocchi για τις δέκα χρόνια παρουσίας του στο Διεθνές Τουρνουά της Παλαιόχωρας
 
Ο κ. Σερετάκης Νίκος με την Αναμνηστική πλακέτα που του πρόσφέρθηκε για τη μεγαλύτερη παρουσία παικτών από το σύλλογο της Νέας Φιλαδέλφειας
Ο Πρόεδρος της ΣΑΧ ΣΑΜΑΡΙΑ κ. Γιάννης Σπυριδάκης προσφέρει αναμνηστική πλακέτα στον υπεύθυνο Τουριστικής Ανάπτυξης και Πολιτισμού του Δήμου Καντάνου Σελίνου κ. Καλογρίδη Στέλιο